0
4076
Alessandro Zanardi

În fiecare număr al revistei RUNNING MAG avem un erou. Eroul nostru! Iar în primul număr al revistei eroul nostru a fost Alessandro Zanardi.

Este un pilot care te va inspira să alergi și mai mult. Și dacă te întrebi care este locul său într-o revistă de alergare, iată pe scurt povestea sa.

În 2001, în timpul unei curse din CART, campionat american de monoposturi, Alessandro Zanardi a fost implicat într-un teribil accident și a rămas fără ambele picioare.

Ceea ce nu l-a împiedicat însă să-și continue activitatea sportivă. La doi ani după accident, Zanardi s-a întors pe Lausitzring și a completat tururile rămase din cursa în care și-a pierdut ambele picioare.

Și tot ceea ce a făcut de atunci este epic. Are două medalii de aur la Jocurile Paralimpice de la Sydney, a participat la triatlonul din Hawaii și, desigur, merge la curse. Unde și câștigă.

Dacă simți ca îți lipsete motivația să mai ieși la alergare, aruncă un ochi la trailer-ul pentru NO LIMITS, un film care face parte din categoria filme motivaționale „de văzut”!

NO LIMITS Impossible is Just a Word from STEREOSCREEN on Vimeo.

Dacă te-am convins, atunci poți să vezi și filmul online pentru doar 4,90 dolari!